May 27 2020 00:27:53
Nawigacja
· Aktualności
· OSP Tuszyn
· Historia
· Zarząd OSP
· MDP
· ICEO
· Sala OSP
· Linki
· Galeria
· Nowa Galeria
· Filmy
· Kontakt
· NFOŚiGW
· WFOŚiGW
Fanpage OSP Tuszyn na Facebook

Działa już Fanpage OSP Tuszyn prowadzony przez naszych druhów na portalu społecznościowym Facebook....

Odwiedź Fanpage OSP Tuszyn

Ogłoszenie o zamówieniu
Zakup ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego wraz z wyposażeniem dla OSP Tuszyn.


Ogłoszenie o zamówieniu.Specyfikacja Istotnych Warunków Zamówienia.


Załącznik nr 1 - formularz ofertowy.


Załączniki nr 1a - wymagania techniczne.


Załącznik nr 2 - opis przedmiotu zamówienia.


Załącznik nr 3 - JEDZ.


Załącznik nr 3a - instrukcja JEDZ.


Załącznik nr 9 - wzór umowy.


Załącznik - identyfikator postępowania.


Pliki do pobrania.


Wyjaśnienia treści SIWZ nr 1.


Wyjaśnienia treści SIWZ nr 2.

Dofinansowanie Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej


Dofinansowanie Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej


Ogłoszenie o zamówieniu
Zakup średniego samochodu specjalnego pożarniczego, ratowniczo - gaśniczego na podwoziu z napędem 4x4 dla OSP Tuszyn.


Informacja o wyborze najkorzystniejszej oferty.Informacja z otwarcia ofert.Ogłoszenie o zamówieniu.


Specyfikacja Istotnych Warunków Zamówienia.


Załącznik nr 1 - opis przedmiotu zamówienia.


Załączniki nr 2-5.


Załącznik nr 6.


Załącznik nr 7 - wzór umowy.


Pytania i odpowiedzi do przetargu.
6 osób rannych w wypadku na A128 grudnia po godz. 8 rano na 326. kilometrze autostrady A1 w kierunku Katowic (między węzłami Tuszyn a Łódź Południe) miało miejsce dachowanie samochodu osobowego. Po dojeździe na miejsce zdarzenia okazało się, że volkswagenem, który wypadł z drogi podróżowała 7 osobowa rodzina i zamiast 2 jak w zgłoszeniu poszkodowanych jest 6 osób, z czego jedna uwięziona w pojeździe. W związku z dużą dysproporcją sił i środków ratowniczych w stosunku do liczbę poszkodowanych na miejsce zadysponowano dodatkowe zastępy, karetki pogotowia oraz śmigłowiec LPR. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, zamknięciu ruchu na autostradzie w celu przyjęcia śmigłowca, wykonaniu dostępu do pojazdu poprzez odcięcie dachu i ewakuację najciężej poszkodowanego oraz kwalifikowaną pierwszą pomoc. W wyniku wypadku rannych zostało sześć osoby, w tym dzieci. Najpoważniejsze obrażenia odniósł 38-latek, który z poważnymi obrażeniami nóg został przewieziony do szpitala przez śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Trójka dzieci z obrażeniami niezagrażającymi życiu przewieziona została do szpitala Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. Do szpitala trafiły również dwie kobiety jadące autem. Jedynie kierowca volkswagena nie odniósł obrażeń. W działaniach brały udział zastępy z JRG 7 Łódź, JRG Koluszki oraz OSP Tuszyn oraz w drugim rzucie JRG 6 Łódź, OSP Rzgów, OSP Tuszyn Las i OSP Wodzinek.


Tekst:OSP Tuszyn, Foto: KP PSP w Koluszkach
Groźny wypadek na A-1W dniu 9 września 2016r. o godz. 6.30 zostaliśmy zadysponowani do wypadku drogowego na nowo otwartym odcinku A-1 327km. w kierunku Piotrkowa Trybunalskiego. Po dojechaniu na miejsce okazało się, że prawdopodobnie z powodu nadmiernej prędkości oraz nie zachowaniu ostrożności kierujący Volkswagenem Transporterem jadący w kierunku Gdańska zjechał na pas zieleni odcinający kierunki jazdy i stracił panowanie nad pojazdem w skutek czego pojazd wyrzuciło w powietrze kilkukrotnie dachowało, zatrzymując się na przeciwległym pasie. Na miejscu wypadku był już obecny jeden Zespół Ratownictwa Medycznego, patrol Policji oraz zarządca autostrady. Nasze działania polegały na zabezpieczyliśmy miejsce zdarzenia oraz wsparciu ZRM przy udzielaniu kwalifikowanej pierwszej pomocy pozostałym poszkodowanym z busa, którym łącznie podróżowało 7 mężczyzn. Najbardziej poszkodowany mężczyzna, którym zajmował się ZRM w czasie naszego przyjazdu, wypadł z pojazdu podczas jego rolowania. Pozostali mężczyźni z obrażeniami głowy, kończyn górnych i dolnych oraz ogólnymi potłuczeniami byli przytomni, a rany ich zostały zaopatrzone przez pierwszy ZRM i nasz zastęp, a następnie przekazane kolejnym załogom karetek, które przetransportowały poszkodowanych do szpitali w Łodzi, Pabianicach i Piotrkowie Tryb. Działania na miejsce służb przebiegły bardzo sprawnie, żadna z osób uczestnicząca w wypadku ani na moment nie została bez opieki przed medycznej. Na miejsce została także zadysponowana SGRT z JRG 5 Łódź. Ruch na odcinku 150 metrów w kierunku południowym odbywał się pasem awaryjnym. Łącznie w działaniach brały udział 7 zastępów Straży Pożarnej OSP Tuszyn GBARt 2,5/16 ,5 osób. OSP Modlica GBA 2,9/8/8, JRG Koluszki GLBARt 1/1, JRG 5 Łódź SRt i SCRd oraz SLRr, a także 7 Zespołów Ratownictwa Medycznego, 3 Radiowozy. Czas działań naszego zastępu to ok. 90 minut.


Tekst:R. Ślązak, Foto: KP PSP w Koluszkach
Termomodernizacja budynku strażnicyPodczas miesięcy wakacyjnych tj. w lipcu i sierpniu przeprowadzono szereg prac remontowych zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynku strażnicy. Szeroko zakrojona termomodernizacja objęła wymianę okien, docieplenie ścian i pokrycie ścian tynkiem szlachetnym oraz szereg prac towarzyszących. Natomiast wewnątrz budynku przeprowadzono prace mające na celu odświeżenie boazerii w sali na piętrze.


Tekst i Foto: OSP Tuszyn
Kolejny tragiczny wypadek na DK-9120 sierpnia tuż po godzinie 12 po ponownej prośbie ZRM, Dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania w Koluszkach zadysponował naszą jednostkę do tragicznego w skutkach wypadku drogowego na DK-91 (381km starej DK-1) w miejscowości Głuchów. Po dojechaniu na miejsce zastaliśmy samochód osobowy marki Daewoo Tico po kilkukrotnym dachowaniu, a w nim uwięzione dwie osoby. Do wypadku doszło w skutek nie zachowania należytej ostrożności oraz nie dostosowanie się do znaków poziomych i pionowych co było następstwem kolizji z samochodem dostawczym marki Renault Trafic. W skutek kolizji tych aut kierujący Tico stracił panowanie nad pojazdem, a następnie kilkukrotnie dachował ostatecznie upadając na koła. Na miejscu swoje czynności prowadził już zespół ZRM oraz OSP Wodzinek, którzy byli w trakcie usuwania dachu pojazdu przy użyciu narzędzi hydraulicznych. Nasz zastęp wsparł działających już druhów po przez odcięcie dachu oraz pomocy w ewakuacji ZRM ciężko rannej kobiety oraz zabezpieczenie miejsca zdarzenia. Następnie ewakuowaliśmy prowadzącego pojazd mężczyznę (68l.) przy użyciu deski ortopedycznej poza pojazd, u którego lekarz będący na miejscu stwierdził zgon. Ciężko ranna kobieta mieszkanka pow. Piotrkowskiego została przetransportowana do szpitala im. M. Kopernika w Łodzi. Z upływem czasu na miejsce działań przybyły kolejne zastępy z OSP Głuchów, JRG Piotrkowa Tryb. oraz Koluszek, którzy ratownicy zabezpieczyli zwłoki mężczyzny parawanem ochronnym. Na miejsce działań przybył także Komendant Powiatowy PSP w Koluszkach. Przez cały czas działań ruch na odcinku skrzyżowania drogi krajowej z ulicą Długą i skrzyżowaniem drogi krajowej z ulicą Gołygowską był utrudniony. Łącznie w działaniach brały udział 7 zastępów ochrony przeciwpożarowej OSP Tuszyn GBARt 2.5/16, 6 ratowników, OSP Wodzinek GBARt 2.5/16, OSP Głuchów GBA 2,5/16, JRG Piotrków Trybunalski GBARt 2,5/16, SCRt, JRG Koluszki GLBARt 1/1 i SLRr. Działania zostały zakończone przez godz. 19.


Tekst: R. Ślązak Foto: KP PSP Koluszki
Pożar busa z odzieżąW nocy z 23 na 24 czerwca 2016r kilka minut po godz. 2 Powiatowe Stanowisko Kierowania w Koluszkach zadysponowało naszą jednostkę do pożaru samochodu w Głuchowie na jednym z parkingów bazaru odzieżowego „Stary Głuchów”. Na miejsce udaliśmy się jednym zastępem GBARt 2.5/16 w sile 4 ratowników. Po przybyciu na miejsce zastaliśmy pożar samochodu dostawczego zabudowie blaszanej marki Mercedes – Benz w fazie rozwiniętej. Ogniem objęte praktycznie cały pojazd komora silnika, kokpit kierowcy oraz wnętrze części bagażowej, która była wypełniona towarek tekstylnym przygotowanym na handel na miejscowym rynku. Natychmiast zostały podane dwa prądy gaśnicze piany ciężkiej na palący się pojazd oraz na towar znajdujący się w samochodzie. Użyto również lekkiego zestawu hydraulicznego do otwarcia drzwi w pojeździe od kabiny i zabudowy. Po opanowaniu sytuacji pożarowej przystąpiono do usunięcia towaru z wnętrza pojazdu gdzie został dogaszony. Na miejsce przybył zastęp z JRG Piotrków Trybunalski GBARt 2.5/16, którego działania polegały na zasileniu w środek gaśniczy naszego wozu oraz pomoc przy usunięciu towaru na zewnątrz pojazdu i dogaszeniu. Po zakończeniu działań gaśniczych wrak pojazdu oraz pozostałości towaru zostały przekazane kierowcy pojazdu na podstawie protokołu przekazania mienia objętego działaniami ratowniczymi, który w chwili wybuchu pożaru znajdował się na pobliskiej stacji benzynowej. Szacowane łączne straty w pojeździe i towarze to ok. 150 tyś. zł. Łączny czas działań to ok. 120 min.


Tekst: R. Ślązak Foto: FanPage OSP Tuszyn
Tragiczny wypadek na A-1W dniu 13 czerwca 2016r ok. godz. 8.20 nasza jednostka została zadysponowana przez Powiatowe Stanowisko Kierowania w Koluszkach do tragicznego wypadku na 383km A-1 w miejscowości Wodzinek. Ruch na tym odcinku autostrady odbywał się w obu kierunkach na nitce w kierunku Piotrkowa Trybunalskiego z powodu budowy A-1 na odcinku Stryków – Tuszyn. W zgłoszeniu odebranym od dyżurnego były informacje o zderzeniu czołowym dwóch pojazdów w skutek którego w pojazdach znajdują się osoby zakleszczone. W trakcie dojazdu dyżurny PSK poinformował nas także, że został zadysponowany śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego i trzeba będzie przygotować lądowisko. W trakcie dojazdu wystąpił utrudnienia z dojazdem do wypadku przez nie właściwe zatrzymanie pojazdów w „korku” przez kierowców. Po dojechaniu na miejsce wypadku potwierdziły się informację o zderzeniu czołowym pojazdów marki BMW i dostawczego Iveco Daily, w obu pojazdach kierowcy znajdowali się we wewnątrz pojazdów. Na miejscu działania prowadził już lokalna OSP Wodzinek, której działania ograniczyły się do zabezpieczenia miejsca zdarzenia ponieważ ich sprzęt hydrauliczny odmówił posłuszeństwa. W samochodzie osobowym natychmiast przystąpiono do ewakuacji kierującego, nieprzytomnego 32l mężczyzny przy użyciu narzędzi hydraulicznych. W drugim pojeździe na szczęście kierujący był przytomny i deformacja pojazdu nie wymagała użycia narzędzi hydraulicznych. Kierowca Iveco w skutek zderzenia doznał złamania otwartego prawej kończyny dolnej, a jej złamany odcinek nogi został zaplątany miedzy pedały w pojeździe. Po uwolnieniu nogi przez naszego druha złamanie zostało zabezpieczone opatrunkiem, a cała kończyna ustabilizowana na szynie Kramera, następnie ewakuowano poszkodowanego od razu na noszę z Zespołu Ratownictwa Medycznego, który pierwszy ZRM przybył na miejsce wypadku. W czasie gdy strażacy dokonywali dostępu do kierowcy BMW wylądował helikopter LPR. Po kilkunastu minutach kierowca BMW został ewakuowany z pojazdu przez naszych druhów i funkcjonariuszy z JRG Piotrków Trybunalski i przekazany zespołowi LPR. Następnie dwóch naszych strażaków i funkcjonariusz z JRG Koluszki wsparli działania zespół LPR poprzez masaż serca u sprawcy wypadku. Po ok. 40 minutach lekarz obecny na miejscu akcji stwierdził zgon 32 latka. Z wraku BMW ewakuowano także nie wielkiego pieska, który został przekazany pod opiekę Policji będącej na miejscu, a następnie rodzinie przybyłej na miejsce zmarłej osoby. Będący na miejscu przedstawiciele GDDKiA i wykonawcy budowy podjęli decyzję wykonaniu dodatkowego przejazdu by kierowcy którzy utknęli w korku spowodowanego wypadkiem mogli dalej kontynuować swoją jazdę, po rozkorkowaniu A-1 została całkowicie zamknięta w obu kierunkach. Oprócz zabezpieczenia miejsca działań, lądowiska, ewakuacji poszkodowanych z wraków i udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy działania straż polegały na neutralizacji płynów samochodowych po przez absorpcję wykonaną sorbentem i detergentem oraz zmyciu nawierzchni betonowej autostrady. Łącznie w działaniach brało pięć zastępów ochrony przeciwpożarowej jeden zastęp OSP Wodzinek GBARt 2,5/16, jeden zastęp OSP Tuszyn GBARt 2,5/16, 6 ratowników, jeden zastęp JRG Piotrków Tryb. GBARt 2,5/16 i dwa zastępy JRG Koluszki GLBARt 1/1 i SLRr, którym na miejsce działań przybył z-ca Komendanta Powiatowego powiatu Łódźkiego- Wschodniego. Pozostałem podmioty ratownicze będące na miejscu to jeden śmigłowiec LPR, trzy Zespoły RM, Policja, Służba Drogowa. Ruch dla pojazdów przywrócono dopiero po godzinie 14. Czas działań naszej jednostki 130 min, a całego zdarzenia ok. 330 min.


Tekst: R. Ślązak Foto: FanPage OSP Tuszyn
Groźny wypadek na DK-91, 5 osób w szpitaluW dniu 6 czerwca 2016r ok. godz. 10.25 zostaliśmy zadysponowani do groźnego wypadku na skrzyżowaniu Al. JP II 9 (DK-91) i ul. Świętokrzyskiej. W miejscu tym doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych marki Ford Eskort i Forda Modeo. Z niewyjaśnionych przyczyn kierujący Mondeo nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo jadącemu Eskortowi w kierunku Piotrkowa od strony Łodzi. W chwili przybycia na miejsce wypadku naszego zastępu swoje czynności prowadził już Zespół Ratownictwa Medycznego, który ewakuował najbardziej poszkodowaną kobietę z Eskorta do karetki, pozostali poszkodowaniu znajdowali się poza pojazdami na trawniku przy ruchliwej drodze. Łącznie poszkodowanych było 5 osób w tym dwójka małych dzieci 4 letni chłopiec i 7 letnia dziewczynka. Na miejscu byli też dwaj funkcjonariusze KP PSP w Radomsku, którzy najechali na ten wypadek jeszcze przed przybyciem miejscowych służb ratowniczych. Część przybyłych druhów z naszej jednostki nie zwłocznie przystąpiła do udzielania Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy pozostałym uczestnikom wypadku, pozostali zajęli się odcięciem zasilania w pojazdach i zasypaniem sorbentem płynów technicznych pojazdów. Najtrudniej było z pomocą u chłopczyka, który cały czas płakał, założono opatrunek osłaniający na 1,5 cm ranę ciętą za prawym uchem oraz zabezpieczono w kołnierz ortopedyczny dodatkowo na zmianę podawano tlen jemu i dziewczynce. Na szczęście w chwili wypadku dzieci były w fotelikach. U dziewczynki nastąpił niewielki obrzęk na czole nad prawym okiem. Zabezpieczono także kierującego Fordem Mondeo w opatrunek osłaniający na ranę głowy oraz kołnierz ortopedyczny, a ostatecznie został położony na desce ortopedycznej w cieniu i podano mu tlen. Cały ten czas działaliśmy bez pomocy ZRM ponieważ byli zajęci ratowanie w bardzo ciężkim stanie kobiety. Na miejsce przybyły zastępy z JRG 6 Łódź, którzy ratownicy pomogli nam w udzieleniu wsparcia psychicznego u dzieci. Na miejsce przybywały sukcesywnie kolejne zespoły RM, którzy zajmowali się poszkodowanymi i wszystkich uczestników wypadku zabrali do szpitali. Działania straży polegały na udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy, neutralizacji płynów technicznych pojazdów po przez sorpcje, odłączenie zasilania w pojazdach i zabezpieczenie miejsc zdarzenia. Droga Krajowa nr 1 w tym miejscu została całkowicie zablokowana, a policja zorganizowała objazd na tym odcinku drogi. Łącznie w działaniach brały udział jeden zastęp OSP Tuszyn GBARt 2,5/16 w sile 6 ratowników, OSP Tuszyn Las GBARt 1,6/16, JRG 6 Łódź GBARt 3,5/35 i GBA 2,5/16, JRG Koluszki GLBARt 1/1 którym przybył wraz z załogą z-ca d-cy JRG w Koluszkach, cztery Zespoły Ratownictwa Medycznego, Policja, Służba Drogowa i Pomoc Drogowa. Łączny czas działań to ok. 180 min.


Tekst: R. Ślązak Foto: J. Kosmatka
Wypadek w centrum TuszynaTrzeci raz w dniu 2 czerwca o godz. 18.05 zostaliśmy zadysponowani przez Powiatowe Stanowisko Kierowania do groźnej kolizji drogowej w centrum Tuszyna na skrzyżowanie ulicy Rzgowskiej i Łódzkiej. Na miejsce udaliśmy się drugim wyjazdowym wozem bo pierwszy w tym czasie był również na kolizji drogowej na DK-1 371km gdzie wspólnie prowadził działania z OSP Tuszyn Las i JRG Koluszki. Tym razem z nie wyjaśnionych przyczyn kierujący Renault Talia z nie wyjaśnionych przyczyn wymusił pierwszeństwo na kierującym samochodem marki Mercedes co doprowadziło do zderzenia tych pojazdów. Na miejsce przybył również pierwszy zastęp, który został oddelegowany z poprzedniego zdarzenia razem z zastępem z JRG przez PSK. Uderzenie Mercedesa było tak silne, aż drzwi od strony pasażera wgięły się do środka dochodząc do lewarka zmiany biegów. Przybyły na miejsce Zespół Ratownictwa Medycznego zabrał do szpitala kierowcę Renault na badania i obserwację. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania przy obu pojazdach, sorpcji płynów technicznych pojazdów oraz kierowaniu ruchem w/w skrzyżowaniu. Łącznie w działaniach brały udział 2 zastępy OSP Tuszyn GBA 2,5/12 i GBARt 2,5/16, 8 osób, jeden zastęp JRG Koluszki GLBARt 1/1 oraz Policja i ZRM, łączny czas działań to 115 min.Tekst: R. Ślązak Foto: FanPage OSP Tuszyn
Groźna kolizja na DK-91 w GłuchowieW dniu 2 czerwca o godz. 6.52 nasza jednostka została zadysponowana do pożaru samochodu na DK-1 w miejscowości Głuchów. Pożar powstał w skutek kolizji dwóch samochodów prawidłowo jadącym Citroenem C5 i Fordem Ka, którego kierująca nie ustąpiła pierwszeństwa przy przejeździe przez nitkę w kierunku Łodzi . Na miejsce pożaru udaliśmy się jednym zastępem GBARt 2,5/16 w czteroosobowym składzie. W czasie dojazdu przodownik roty zabezpieczył się w sprzęt ODO w celu zabezpieczenia swoich dróg oddechowych. Po dojeździe na miejsce zastaliśmy pożar samochodu marki Citroen C5 w fazie rozwiniętej, pożarem była objęta komora silnika oraz częściowo kokpit pojazdu oraz lekko nadpalony drugi samochód marki Ford Ka. Podano jeden prąd piany ciężkiej na palący się pojazd oraz zabezpieczono miejsce zdarzenia na miejsce zadysponowano Policję oraz zarządcę drogi. Podczas rozpoznania właściwego kierująca zgłosiła dowódcy złe samopoczucie oraz ból w klatce piersiowej, informację o jej stanie zdrowia przekazano na PSK i poproszono o zadysponowanie Zespół Ratownictwa Medycznego na miejsce zdarzenia, w czasie oczekiwania na ZRM uskarżającej się kobiecie na stan zdrowia podano tlen i zabezpieczono ją termiczne. Łącznie w działaniach udział brały jeden zastęp OSP Tuszyn GBARt 2,5/16, 4 osoby, jeden zastęp OSP Głuchów GBA 2,5/16, jeden zastęp JRG Koluszki GLBARt 1/1 4osoby, policja jeden radiowóz - 2 osoby, ZRM „Falck” –S, 3osoby. Łączny czas działań 120 min.Tekst: R. Ślązak Foto: FanPage OSP Tuszyn
Dzień DzieckaW dniu 31 maja 2016r. o godz. 10.30 strażak dyżurny w naszej jednostce odebrał telefon zgłoszenie o pożarze w Przedszkolu Miejskim nr 1 w Tuszynie, na miejsce udano się dwoma zastępami GBARt 2,5/16 i SH-18. Po przybyciu na miejsce od Pani Dyrektor placówki uzyskano informację iż nie udało się wszystkich ewakuować i w środku pozostało sześcioro dzieci w wieku 6 lat i opiekunka grupy. Rota w sprzęcie ODO i wyposażona w linię gaśniczą weszła do środka w celu odnalezienia i ewakuacji zaginionych. Po chwili maluchy wraz z opiekunką byli już na zewnątrz, a pożar powstały w kuchni przedszkola szybko udało się opanować. Taki był scenariusz ćwiczeń obiektowych połączonych z Dniem Dziecka w Przedszkolu Miejskim przy ul. Tysiąclecia. Strażacy dodatkowo zapoznali maluchów ze specyfiką pracy wykonywanej przez strażaka, pokazem sprzętu jakim pracują, każdy z dzieci miał możliwość trzymania przysłowiowej sikawki, odbyła się też pogawędka na temat pierwszej pomocy oraz zgłaszaniu informacji na telefony alarmowe. Opiekunowie zostali zapoznani z obsługą podręcznego sprzętu gaśniczego i mieli możliwość ugaszenia wanny z substancją palną przy użyciu gaśnicy proszkowej. Następnie wraz z Panią Dyrektor dokonano obejścia budynku w celu zapoznania się z obiektem oraz wyłapaniu uchybień i sprawdzeniu hydrantów na terenie przedszkola. Na sam koniec zostało zrobione pamiątkowe zdjęcie wszystkich dzieci, kadry przedszkola i strażaków oraz złożone zostały podziękowania dla strażaków za możliwość uczestnictwa w Dniu Dziecka maluchów z Przedszkola Miejskiego nr 1 w Tuszynie.

Tego samego dnia udaliśmy się jeszcze do Szkoły Podstawowej w Górkach Dużych, gdzie również nastąpił pokaz sprzętu i pogawędki, a w dniu pierwszego czerwca z okazji Światowego Dnia Dziecka uczestniczyliśmy czynnie w obchodach na boisku przy „Orliku” gdzie zostały zorganizowany Dzień Dziecka dla Szkoły Podstawowej nr.1 w Tuszynie.Tekst i Foto: OSP Tuszyn
Wygenerowano w sekund: 0.01 435,454 Unikalnych wizyt